z kategorii Kryptowaluty

Kryptowaluta Siacoin

479
Kryptowaluta Siacoin

Kryptowaluta Siacoin - jest środkiem płatniczym umożliwiającym korzystanie ze zdecentralizowanej platformy do przechowywania danych nazwanej Sia. Platforma Sia tworzy rynek, na którym handluje się dostępną przestrzenią składowania danych.
Stawki za użycie przestrzeni dyskowej w sieci Sia są relatywnie dużo niższe niż w konkurencyjnych serwisach firm takich jak Dropbox, Amazon S3, Google Cloud lub Microsoft Azure. Dodatkowo dane w sieci Sia są zabezpieczone dzięki zastosowaniu blockchaina oraz inteligentnych umów.
Warto dodać, iż pomysł na Siacoin powstał w 2013 roku podczas hackatonu organizowanego przez MIT. Pomimo, iż Siacoin pojawił się na rynku już w 2015 roku to technologia ta jest nadal w fazie rozwoju.

Prognoza

Przewidywania dotyczące ceny na 2018 rok można określić jako pozytywne. Jak można łatwo zauważyć inwestorzy w maju i czerwcu 2017 roku wyceniali ten projekt średnio 3 razy wyżej niż na chwilę obecną. Wzrosty mogą się powtórzyć, jednak uzależnione są one od tempa rozwoju usługi oraz zainteresowania rynku przechowywaniem danych w systemie Sia. Warto podkreślić, iż podaż nowych siacoinów maleje z każdym blokiem, co średnio rocznie przekłada się na zmniejszenie przyrostu podaży o około 15%. Drugą ważną informacją jest to, iż istnieje konkurencja dla projektu Siacoin o nazwie Filecoin. Jednakże Filecoin dopiero pracuje nad swoją platformą, a sieci Sia można używać już dziś. Istnieje też jeszcze zdecentralizowana chmura storj.