z kategorii Kryptowaluty

Południowokoreańska giełda kryptowalutowa Bithumb zhakowana na 32 miliony dolarów, Bitcoin spada

472
Południowokoreańska giełda kryptowalutowa Bithumb zhakowana na 32 miliony dolarów, Bitcoin spada

Giełda kryptowalut z Południowej Korei - Bithumb poinformowała, że w wyniku ataku hakerskiego, skradziono prawie 32 miliony dolarów amerykańskich. Druga lokalna giełda w Korei Południowej była obiektem ataku zaledwie w ciągu tygodnia, ponieważ cyberprzestępcy narażali się na wysokie ryzyko związane z handlem zasobami cyfrowymi.

Bithumb w komunikacie na swojej stronie internetowej  powiedział, że zatrzymał wszystkie transakcje po stwierdzeniu, że:

Niektóre kryptowaluty warte około 35 miliardów wonów zostały zajęte między późnym wieczorem we wtorek 19 czerwca a wczesnym rankiem dzisiaj

Giełda, która jest szóstą najbardziej ruchliwą giełdą na świecie według Coinmarketcap.com, powiedziała, że skradzione monety zostaną pokryte z własnych zasobów i że przeniesie aktywa wszystkich użytkowników do bezpiecznych "zimnych" portfeli, które działają na platformach niepodłączonych bezpośrednio z Internetem.

Kradzież z Bithumb uwypukla zagrożenia bezpieczeństwa i słabą regulację globalnych rynków kryptowalut. Globalni politycy ostrzegli inwestorów, aby byli ostrożni w handlu walutą cyfrową, biorąc pod uwagę brak szerokiego nadzoru regulacyjnego.

Profesor z wydziału Blockchain Research Institute, Korea University, powiedział, że skradzione monety najprawdopodobniej pochodzą z bardziej niepewnych ,,gorących portfeli’’.

Ponieważ monety w zimnych portfelach nie są w ogóle podłączone do Internetu, hakerzy nie mogliby ukraść tych w zimnych portfelach, chyba że fizycznie się włamali

, powiedział ekspert od blockchain w centrum badawczym Korea University.

Bithumb nie odpowiadał natychmiast na pytania o komentarz w tej sprawie, a jego oświadczenie nie zawierało informacji, czy skradzione monety były przechowywane w ,,gorących portfelach’’.

Mun Chong-hyun, główny analityk w ESTsecurity, powiedział, że cyfrowe monety nadal będą pożądanymi celami dla hakerów na całym świecie.

Żadne zabezpieczenia ani przepisy nie mogą w 100 procentach zagwarantować bezpieczeństwa wirtualnych monet. Odbywa się to anonimowo i w lekko zabezpieczonych systemach, co czyni ich nieodpartym celem

, powiedział Mun.

W wyniku kolejnego ataku hakerskiego Bitcoin zaliczył kolejny spadek, a wzrost strat w wyniku serii włamań na giełdy kryptowalut w ostatnich tygodniach wywołało obawy o bezpieczeństwo.

11 czerwca inna południowokoreańska giełda kryptowalut - Coinrail oznajmiła, że została zhakowana. Cyberataki pojawiły się po kradzieży o wartości ponad pół miliarda dolarów w walucie cyfrowej na japońskiej giełdzie Coincheck na początku tego roku.

W styczniu 2018 roku Korea Południowa zakazała używania anonimowych kont bankowych do wirtualnego handlu kryptowalutami. Zamierzenie było proste, chcieli powstrzymać wykorzystywanie kryptowalut do praniu brudnych pieniędzy i innych przestępstw. Rząd powiedział również, że nie zamierza posunąć się tak daleko, jak zamknięcie krajowych giełd.

Według Coinmarketcap.com, Bithumb handluje ponad 37 różnymi kryptowalutami.