z kategorii Kryptowaluty

Poznaj kryptowalutę EOS

741
Poznaj kryptowalutę EOS

EOS jest zdecentralizowanym systemem operacyjnym opartym na blockchainie, zaprojektowanym do obsługi zdecentralizowanych aplikacji na skalę komercyjną poprzez zapewnienie wszystkich niezbędnych podstawowych funkcji, umożliwiając firmom tworzenie aplikacji blockchain w sposób podobny do aplikacji internetowych.

Asynchroniczna komunikacja EOS i przetwarzanie równoległe zapewniają skalowalność, a jej model własności eliminuje opłaty transakcyjne. Te cechy sprawiają, że EOS jest poważnym konkurentem Ethereum, chociaż ICO EOS faktycznie obsługuje Ethereum.

Dla przypomnienia: ICO z ang. Initial Coin Offering, jest to nowoczesna metoda finansowania społecznościowego, z ang. crowdfunding, a polega na zbieraniu kapitału przez startupy za pomocą kryptowalut.

EOS używa delegowanego proof-of-stake i wprowadza możliwość naprawiania błędów i zmian w wycofywaniu z konsensusu ponadgabarytowego.

Projekt kierowany jest przez VIP-y blockchain.

20% dostaw żetonów EOS zostało sprzedanych za około 185 mln USD w ETH w ciągu pierwszych 5 dni z 341 dniowej sprzedaży żetonów (10% z nich jest zarezerwowane dla block.one). Struktura sprzedaży żetonu jest taka, że ​​pozostałe 70% (tj. większość) żetonów EOS zostanie wyprodukowane i sprzedane po wartości rynkowej.

EOS, by block.one, jest opartym na blockchainie, zdecentralizowanym systemem operacyjnym, zaprojektowanym do obsługi zdecentralizowanych aplikacji na skalę komercyjną poprzez zapewnienie wszystkich niezbędnych podstawowych funkcji (w tym baz danych, kont z uprawnieniami, harmonogramów, uwierzytelniania i obsługi komunikacji między aplikacjami i Internetu), co pozwala programistom skupić się na ich własnej logice biznesowej. EOS.IO to oprogramowanie, które umożliwia firmom tworzenie aplikacji typu blockchain, które przypominają istniejące aplikacje internetowe, wykorzystując architekturę podobną do architektury strony.

Dwie obiecane funkcje EOS naprawdę przyciągnęły uwagę wszystkich: eliminacja opłat transakcyjnych (poprzez model własności, w którym użytkownicy są właścicielami i mają prawo do korzystania z zasobów proporcjonalnych do ich udziałów, zamiast płacenia za każdą transakcję) i skalowalność (twierdzą, że może przetwarzać miliony transakcji na sekundę z asynchroniczną komunikacją i przetwarzaniem równoległym). Wysokie koszty transakcyjne i zła przepustowość są kluczowymi słabościami Ethereum, więc te cechy sprawiają, że EOS jest poważnym pretendentem do tytułu rozwiązania do rozwoju typu blockchain. Niezależnie od tego, ponieważ EOS jest nadal w dużej mierze koncepcyjny, jego ICO jest prowadzone w Ethereum (ERC-20).

Model własności EOS zapewnia programistom aplikacji przewidywalne koszty hostingu, wymagające jedynie utrzymania pewnego procentu lub poziomu udziałów i umożliwia tworzenie aplikacji freemium, co z ang. oznacza model biznesowy, zwłaszcza w Internecie, gdzie podstawowe usługi są świadczone nieodpłatnie, a za bardziej zaawansowane funkcje należy zapłacić. Ponadto, odkąd posiadacze żetonów EOS będą mogli wynająć/przekazać swój udział zasobów innym programistom, model własności wiąże wartość żetonów EOS z podażą i popytem na przepustowość i pamięć masową.

EOS wprowadza także możliwość naprawiania błędów i wycofywania zmian za pomocą konsensusu ponadgabarytowego, zamiast wymagać hard - forku. Wynika to z faktu, że EOS korzysta z delegowanego proof-of-stake, w którym wiele sieci - węzłów jest nominowanych przez sieć jako przedstawiciele, aby szybciej podejmować pewne decyzje na wysokim szczeblu, bez odpytywania całej sieci. Chociaż powoduje to, że blockchain jest nieco mniej zdecentralizowany, przyczynia się do tego, że główne przedsiębiorstwa mogą adoptować i współpracować z technologią blockchain.

Główny technolog (CTO) Dan Larimer jest uznawany za wynalazcę delegowanego proof-of-stake i koncepcji zdecentralizowanych autonomicznych organizacji, a także założył BitShares (zdecentralizowaną giełdę aktywów) i Steemit (platformę społecznościową opartą na blockchain). Larimer i zespół zajmujący się rozwojem rdzenia BitShare założyli również Cryptonomex, firmę odpowiedzialną za Graphene, platformę do wdrażania w technologii open-block, która może przetwarzać ponad 100 000 transakcji na sekundę przy średnim czasie potwierdzenia krótszym niż 1 sekunda. Niektórzy mogą jednak powiedzieć, że Larimer jest kontrowersyjną postacią w społeczności blockchainów (chodzi o porównanie go do ,,of the snake-oil salesman variety’’, co można porównać do kogoś z wątpliwymi referencjami, sprzedającego podrabiane towary z histerycznym marketingowym szumem, często popartymi dowodami pseudonaukowymi. Aby zwiększyć sprzedaż, wspólnik w tłumie często świadczy o wartości produktu w celu wywołania entuzjazmu do zakupu, a sprzedawca opuści miasto, zanim jego klienci zorientują się, że zostali oszukani).

CEO Brendan Blumer jest również założycielem i CEO firmy II5, którego debiutancki produkt to 1group, scentralizowana platforma aukcji nieruchomości dla pośredników w handlu nieruchomościami w Indiach. Przed II5 Blumer założył Okay.com (także platformę nieruchomości w Hong Kongu), która połączyła się z Asia Pacific Properties (APP) około rok po uruchomieniu. Profil Blumera na LinkedIn mówi, że przeniósł się do Hongkongu w wieku 18 lat, kiedy Brock Pierce (obecnie prezes Fundacji Bitcoin, współzałożyciel i partner zarządzający Blockchain Capital, założyciel IMI Exchange, ZAM i IGE) przejął operację, którą rozpoczął (w wieku 15 lat), sprzedając wirtualne aktywa na stworzonej przez siebie witrynie internetowej. Brock Pierce jest także dyrektorem ds. strategii block.one.

Innym weteranem blockchain zaangażowanym w EOS jest doradca Ian Grigg, finansowy kryptograf, który od ponad 20 lat buduje platformy księgi kryptograficznej; wynalazca Ricardian Contract i współtwórca rachunkowości Triple-Entry.

Block.one (z siedzibą na Kajmanach), otrzymał równowartość około 185 milionów USD w ETH w ciągu pierwszych pięciu dni z jego 341-dniowego podziału żetonów, w zamian za 20% całkowitej podaży 1 miliarda żetonów EOS. Dystrybucja żetonu EOS, która rozpoczęła się 26 czerwca 2017 r., ma wydłużony przedział czasowy, aby uniknąć szybkiego szału krótkiej sprzedaży żetonów i dać ludziom wystarczająco dużo czasu na poznanie projektu i podejmowanie świadomych decyzji. Dystrybucję podzielono na okresy - 700 milionów dodatkowych żetonów EOS (70% całkowitej podaży) podzielono równo na 350 kolejnych 23-godzinnych okresów po 2 żetony każdy. Pod koniec każdego okresu liczba sprzedanych żetonów EOS zostanie rozdzielona proporcjonalnie pomiędzy wszystkich autoryzowanych nabywców, w oparciu o całkowitą wartość ETH wniesioną w tym okresie. Pozostałe 100 żetonów EOS (10% całości) zostało zarezerwowanych dla block.one. Unikalnym aspektem tego modelu ICO jest to, że handel żetonami EOS rozpoczął się podczas ICO, skutecznie zapewniając, że większość żetonów będzie produkowana i sprzedawana według wartości rynkowej. Po zakończeniu dystrybucji żetonu, blockchain EOS nie będzie już miał żadnego połączenia z siecią Ethereum; nie jest jednak jasne, kiedy uruchomi się blockchain EOS.

Zalety kryptowaluty EOS:

- EOS może obsługiwać wiele aplikacji jednocześnie, tworząc przyjazną dla programistów platformę typu blockchain z systemem podobnym do blockchain i obsługującą wiele języków programowania w tym samym czasie. Programiści, którzy opracowują dApps, zapewniają podstawowe moduły, które ograniczają bariery rozwoju.

- EOS rozwiązuje problemy opóźnienia i przepustowości danych poprzez równoległe łańcuchy i DPOS. - EOS może osiągnąć miliony przetwarzania na sekundę, podczas gdy Bitcoina wynosi obecnie 7 pensów na sekundę, Ethereum to 30-40 pensów.

EOS jest gotowy na główną net let, która zaplanowana jest na 2 czerwca. Uruchomienie EOS.io spowoduje tranzyt EOS z blockchain Ethereum do głównej sieci w ciągu 40 dni.

Przejście zwiększy prędkość, obniży koszty i zwiększy bezpieczeństwo i wydajność. Uruchomienie głównej sieci zmieni żeton, który jest obecnie oparty na Ethereum. Inwestorzy EOS są zobowiązani do zarejestrowania swojego żetonu EOS na platformie do 1 czerwca 2018 roku, ponieważ zostaną zamrożone na blockchainie Ethereum przed głównym uruchomieniem sieci.

EOS.io to oprogramowanie, które wprowadza architekturę blockchain, która umożliwia horyzontalne i pionowe skalowanie zdecentralizowanej aplikacji. Oprogramowanie pozwala na uwierzytelnianie, asynchroniczną komunikację, planowanie aplikacji, kont, baz danych na różnych rdzeniach procesora i klastrach. To z kolei stworzy ścieżkę dla milionów transakcji na sekundę, zniesie opłaty i sprawi, że wdrożenie zdecentralizowanej aplikacji będzie szybkie i łatwe.

Binance, jedna z największych na świecie platform kryptowalutowych i Bitfinex, jedna z najlepszych platform wymiany, ogłosiły swoje pełne poparcie dla nadchodzącego uruchomienia sieci EOS.

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o EOS. Jest to waluta o dużym potencjale w przyszłości.

Powinniśmy przyjrzeć się historycznym osiągnięciom EOS i skupić się na jego ruchach w bumie kryptowalutowym 2017/2018, kiedy EOS osiągnął najwyższą cenę. Jest to ważne, ponieważ w tej chwili EOS zbliża się do tej liczby ponownie.

Dlaczego to jest tak istotne?

Kilka tygodni temu na rynku zauważono, że EOS był w pełnym trybie odzyskiwania, ponieważ w końcu osiągnął półmetek, czyli punkt, w którym EOS osiągnął połowę swojej optymalnej wartości. Teraz zostało to już przekroczone, a EOS wydaje się, że chce znów osiągnąć swój szczyt.

EOS wyceniany jest na 13,63 USD (dane z 24 kwietnia 2018 r.), osiągając prawie 14,00 USD. W tej chwili EOS wzrósł o 17,76%. W dniach poprzedzających bum kryptowalutowy EOS zarobił nieco ponad 14,00 USD w kilku przypadkach, zanim osiągnął ostateczną wysokość 18,25 USD. Teraz osiągnęliśmy ten cel nieco ponad 4,00 USD. Podwyżka o 5 USD pozwoli wreszcie EOS osiągnąć zupełnie nowy wzrost. Inwestorzy, teraz mogą zacząć się ekscytować.

Od czasu bumu, EOS osiągnął nieco ponad 15,00 USD w jednym punkcie i nadal utrzymywał się na poziomie 13,00 USD, co ciekawe, mimo że w marcowej depresji EOS spadł do 4,09 USD. Nieco ponad miesiąc później wrócił do 14,00 USD bez żadnych oznak rezygnacji.

Jeśli chodzi o newsy, EOS nie istnieją pojedyncze, znaczące zmiany, które mogłyby być spowodowane sukcesem EOS, jest to raczej sprawa ogólnej aktywności w społeczności EOS. Niedługo odbędzie się kolejny Hackhaton EOS, więc być może wzbudzi to dalsze zainteresowanie i może przynieść korzyść z wartości waluty. Jest to organiczny wzrost dobrze zbilansowanej waluty.

To bardzo ekscytujący czas dla EOS, rzeczywiście możemy teraz zobaczyć, jak EOS przekracza swoją najwyższą zarejestrowaną wartość i wkracza na nowe, nieznane terytorium. Jeśli tak, to powinniśmy spodziewać się dużej sprzedaży, więc naprawdę prawdziwa wartość EOS jest w tej chwili niepewna. Tak czy inaczej, EOS toruje drogę do pewnych ekscytujących wydarzeń.