z kategorii Kryptowaluty

Prognoza kryptowaluty EOS

595
Prognoza kryptowaluty EOS

EOS

Tworzy nową architekturę blockchain powstałą do skalowalności wertykalnej i horyzontalnej zdecentralizowanych aplikacji. Skalowalność jest prawie nieograniczana i ma pozwala na wykonanie ok. 100 000 transakcji na sekundę. Platforma oferuje również tworzenie produktu podobnego do systemu operacyjnego, na którym można budować aplikację. EOS ma być oparty o silnik Graphene, nie będzie miał opłat transakcyjnych (koszt operacyjny sieci pokrywany będzie z inflacji, jak w każdym dPOS). EOS ma dać również możliwość odzyskanie środków skradzionych wyniku ataku hakerskiego.

Dystrybucja

ICO projektu zostało rozłożone na cały rok. Łączna ilość tokenów, które będą rozdystrybuowane wynosi 1 000 000 000. 10% tokenów jest zarezerwowane dla zespołu; pozostała część jest podzielona na okna czasowe, w których można je nabywać. W pierwszych 5 dniach dostępnych było 200 000 000 EOS. Pozostałe tokeny zostały podzielone na 350 dni, w każdy dzień aż do końca ICO jest dystrybuowane 2 000 000 tokenów EOS.

Prognoza

Przesłanki za wzrostem kursu to na pewno bardzo silny zespół, w którym jest Dan Larimer – CTO projektu. Stworzył on takie projekty jak BitShares czy Steemit. Natomiast przesłanki za spadkiem to trwające ICO i związana z nim ciągła podaż nowych żetonów, które będą później wymienione na tokeny.