Długoterminowa Inwestycja w Teslę

Elon Musk

Elon Musk

Inżynier, wynalazca i inwestor

Południowoafrykański przedsiębiorca i filantrop, założyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX i Tesla. W grudniu 2016 roku Musk znalazł się na 21 miejscu listy najpotężniejszych ludzi świata wg Forbesa.

Obecnie jest dyrektorem generalnym i technicznym w SpaceX, dyrektorem generalnym i głównym architektem w Tesla Inc. oraz członkiem zarządu w SolarCity. Majątek Muska wg Forbesa jest wyceniany na 20,8 mld dolarów.

2017 rok to doskonały czas na zainwestowanie w geniusz i dzieła tego południowoafrykańskiego filantropa i przedsiębiorcy.

Nie staram się być zbawcą każdego. Próbuję myśleć o przyszłości i nie być smutnym.
Elon Musk
Projekty Elona Muska
Tesla logo
Tesla
Elon Musk rozpoczął nową erę transportu samochodowego, stawiając na energię odnawialną, która zrewolucjonizowała branżę motoryzacyjną. Teraz wszystkie liczące się firmy w branży zaczynają produkować samochody elektryczne.
SpaceX logo
SpaceX
Od 2002 roku buduje statki kosmiczne (również załogowe), silniki rakietowe, a także rakiety nośne. Priorytetem firmy jest zmniejszenie kosztów wynoszenia ładunków na orbitę, co ma zapewnić sukces firmy.
SolarCity logo
SolarCity
SolarCity dostarcza usługi w dziedzinie czystej energii słonecznej do właścicieli domów, szkół, firm i organizacji rządowych po niższych kosztach niż płacą za energię generowaną przez spalanie paliw kopalnych, takich jak węgiel, olej i gaz ziemny.
Hyperloop logo
Hyperloop
To w teorii najbezpieczniejszy oraz najszybszy środek transportu, który będzie zasilany energią słoneczną. Podróż z Warszawy do Gdańska trwałaby wtedy zaledwie 20 minut, to prawdziwa rewolucja w transporcie.
OpenAI logo
OpenAI
Firmą badawczo-informacyjna non-profit, odkrywającą ścieżkę bezpiecznej i sztucznej inteligencji, która będzie najistotniejszą technologią stworzoną przez ludzi.
Neuralink logo
Neuralink
Neuralink jest firmą neurotechnologiczną, która zajmuje się opracowaniem technologii integrowania mózgu z komputerem. Pracuje również nad rozwiązaniami dla osób chorych na depresję czy padaczkę.
The Boring Company logo
The Boring Company
Jak rozładować korki w mieście? Elon Musk ma rozwiązanie również na to. The Boring Company to firma, której misją jest budowa sieci tuneli pod ziemią, dzięki którym podróż w zatłoczonym mieście zajmie 5 minut zamiast nawet 45.
Strzałka w lewo
Strzałka w prawo
Tesla - Najbardziej innowacyjna firma w 2016 roku
Tesla 3
Tesla logo

Najbardziej innowacyjna firma w 2016 roku

Wskaźnik innowacyjności: 82,4 %

Najbardziej innowacyjna firma w 2016 roku to producent samochodów elektrycznych Tesla. W jego portfolio znajdują się modele Tesla Roadster (dwuosobowy), Tesla S (sedan), Tesla X (SUV) i Tesla 3 (sedan). Ten ostatni został zaprezentowany światu w marcu tego roku, a już w lipcu Elon Musk osobiście przekazał klientom pierwsze egzemplarze. Model 3 ma się stać pierwszym masowym samochodem świata. Tesla chciała, aby był on osiągalny dla szerszej klienteli, a nie tylko osób najbogatszych, wśród których elektryczne samochody cieszyły się dotychczas największą popularnością. „Trójka” to także nadzieja dla inwestorów na poprawę wyników w przyszłości. Firma została założona przez Elona Muska i Marca Tarpenninga w 2003 roku.

*Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji, kliknij na link Forbes.pl

Wykres Tesli w czasie rzeczywistym

Tesla Energy

Tesla nie jest po prostu producentem samochodów

Na prezentacji w Universal Studio Los Angeles większość czasu poświęcono nowatorskiemu rozwiązaniu Solar Roof. Przy okazji Tesla odświeżyła również akumulator domowy, prezentując Powerwall 2. Najważniejszą informacją jest to, że Tesli udało się podwoić wydajność energetyczną bez podwojenia ceny akumulatora, jednocześnie dodając zintegrowaną przetwornicę. Aktualizacja Powerwall jest świetnym ruchem Tesli, który na nowo zmienia zasady gry na rynku konsumenckim akumulatorów domowych.

W 2016 roku Tesla sfinalizowała proces przejęcia firmy SolarCity, która zajmuje się m.in. produkcją paneli słonecznych na dachach. Kwota transakcji wyniosła 2,6 mld $. Dyrektor generalny Tesli Elon Musk już wcześniej był prezesem SolarCity. Co ciekawe, jej współzałożycielami są dwaj kuzyni Muska: Lyndon i Peter Rive. W nowo powstałym podmiocie Tesla ma 93,5 proc. udziałów, a SolarCity pozostałe 6,5.

Tesla Gigafactory

Gigaprojekt, który przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie
Elon Musk obecnie buduje fabrykę Gigafactory 1, w której rozpoczął już produkcję akumulatorów. Fabryka wedle założeń będzie największą budowlą na świecie pod względem zajmowanej powierzchni. Fabryka stanowić będzie miejsce produkcji akumulatorów do pojazdów sygnowanych marką Tesla. 29 lipca 2016 roku Elon Musk oficjalnie otworzył Gigafactory 1, w stanie Nevada, w USA. Gigafactory 1 będzie największą budowlą świata pod względem zajmowanej powierzchni (557.418.3 m²), co odpowiada obszarowi zajmowanemu przez 93 samoloty Boeing 747, a docelowo ma pomóc w produkcji Modelu 3. Chodzi o produkcję akumulatorów do pojazdów elektrycznych Tesli, w tym budżetowego auta Modelu 3. Ciekawostką jest, że w Gigafcatory będą mogły powstawać także baterie do smartfonów, tabletów, laptopów itd. Musk stworzył nowy wymiar fabryki, w której przestrzeń będzie zagospodarowana nie tylko w poziomie, ale także w pionie.
Tesla Gigafactory

Od 2018 roku Tesla chce produkować 500.000 elektrycznych aut rocznie oraz baterie o łącznej wartości 50 GWh. Dla porównania, w 2014 roku światowe zapotrzebowanie na baterie wyniosło 30 GWh. Docelowo Tesla będzie w stanie produkować aż 1.500.000 elektrycznych samochodów oraz akumulatory o łącznej pojemności 150 GWh.

Supercharging
Supercharging
Destination Charging
Destination charging
Home charging
Home charging

Tesla Charge

Wszechstronne myślenie o firmie i kliencie

Każdy samochód elektryczny potrzebuje zasilenia. Tesla daje Ci sieć stacji z najszybszym ładowaniem na świecie. Rosnąca liczba samochodów elektrycznych na drogach to większe zapotrzebowanie na infrastrukturę punktów z Superładowarkami – do 2018 r. ich liczba ma być podwojona, teraz do dyspozycji są 934 stacje z 6 372 stanowiskami. Sieć została stworzona tak, aby była odpowiedzią na Twoją długą podróż. Supercharger daje możliwość podróżowania, dokąd tylko zechcesz, ponieważ pozwala naładować Twój model S lub X w zaledwie kilka minut. Supercharger są zlokalizowane w pobliżu tras, restauracji, centrów handlowych. Zastosowana najbardziej zaawansowana technologia dostarcza energię szybko, stopniowo spowalniając, gdy bateria się napełnia.

Samochód automatycznie informuje użytkownika, czy jest wystarczająca ilość energii do kontynuowania podróży, ale rozbudowana sieć Supercharger wzdłuż popularnych tras, pozwoli na ładowanie, kiedy jest to konieczne.

Dlaczego warto zainwestować w akcje Tesli?

„W przyszłości albo raczej przyszłości, która rozpoczyna się dzisiaj, samochody będą w coraz większym stopniu autonomiczne. Nie będziemy zatem musieli tak często spoglądać na zegary, ale będziemy robić to, co chcemy: oglądać filmy, rozmawiać z przyjaciółmi albo spać.” - Elon Musk

Z pewnością wielu inwestorów zadaje sobie to pytanie, tymczasem odpowiedź jest związana z postępem w nowych technologiach, które widać w każdym projekcie Elona Muska. Przemysł motoryzacyjny jest w erze wielkiej przemiany. Samochody elektryczne, autonomiczność, i co najważniejsze – zrozumienie nadchodzących zmian ekonomicznych związanych z wycofywaniem się z używania ropy naftowej. Ta branża w najbliższym czasie zmieni się nie do poznania w każdym aspekcie i to już w 2020r. Główni producenci samochodów mają ku temu możliwości, aby produkcja seryjnych samochodów elektrycznych ruszyła pełną parą. Ten rok pokazał ogromny przełom w tej dziedzinie, a wszystko za sprawą Elona Muska i jego Tesli. „Przyszłość, która rozpoczyna się dzisiaj” to przeniesienie rozwiązań stricte z filmów Science Fiction w nasze codzienne życie. Najlepszym przykładem na to jest Tesla Model 3, do której nie ma kluczyków – a otwiera się i uruchamia na specjalny kod, wgrany w aplikacji na smartfonie. Wnętrze jest wolne od wszelkich przycisków, pokręteł itp., w zamian mamy dotykowy ekran, który zastępuje nam wszystko to, co do tej pory było montowane w innych samochodach. I oczywiście coraz lepszy autopilot, który zostanie w pełni zastosowany po zmianie przepisów prawa, pozwalającego na korzystanie z jego funkcji.

Wahania cen ropy nie mają wpływu na Teslę
62,72%
Od początku tego roku akcje Tesli wzrosły o 62,72%
Tesla w tym roku stała się najdroższym producentem samochodów w USA

Inwestycja w Teslę, najlepiej długoterminowa - jest potwierdzeniem, że spółka ma potencjał w przyszłości, w tym roku stała się najdroższym producentem samochodów w USA, przewyższając trzykrotnie takich gigantów jak: Ford, General Motors i Chrysler Fiat pod względem kapitalizacji. Przychody Tesli za II kwartał 2017r. osiągnęły ponad 2,7 mld dolarów, co wskazuje na ogromny wzrost w porównaniu do zeszłego roku (1,2 mld dolarów). Na jej przychody niewątpliwie wpłynęła sprzedaż samochodów elektrycznych – 2,2 mld dolarów. W energetycznej spółce Muska przychody odnotowano na poziomie ponad 286,7 mln dolarów.

Co ciekawe, wg zestawienia BranZ Top 100 2017 (chodzi o najcenniejsze marki motoryzacyjne) – Tesla jest na 8 miejscu i jest wyceniona na 5,9 mld dolarów, z 32% wzrostem rok do roku.

Pobierz e-book

10 stron | PDF
  • Sprawdź jak możesz zarabiać na kruptowalutach Sprawdź jak możesz zarabiać na Tesli
  • Poznaj obecną sytuację na rynku Poznaj obecną sytuację na rynku
  • Otrzymaj informację prognozowane na 2017 Otrzymaj informacje prognozowane na 2017 r.
Pobierz e-booka
Regulowany broker

Regulowany broker

+ 250 Instrumentów finansowych

+ 300 Instrumentów finansowych

Codzienny przegląd rynkowy

Codzienny przegląd rynkowy

Zajęcia edukacyjne

Zajęcia edukacyjne

Darmowe E-Booki

Darmowe E-Booki

Wsparcie 24/5

Wsparcie 24/5

Dołącz do irlandzkiego brokera – wybierz AvaTrade